TÜKETİCİ KÖŞESİ

ANKARA SODAMATİK nedir?
ANKARA SODAMATİK, doğaya en yakın kimyasallardan oluşan bileşime sahip, çok kaliteli çamaşır ve tül yıkayıcı olup, Kireç önleyici ve beyazlatıcı özelliği olan mükemmel bir ürünün MARKA ADIDIR. 

ANKARA SODAMATİK Kullanma Şekli Nasıldır?
ANKARA SODAMATİK ile yapılan yıkamalarda bulunulan İl, İlçe, Köy sularının kireç oranına göre miktar ayarlanmalıdır. Örneğin; Ankara şehir şebeke suyu 9-12 Fransız Sertlik Derecesi civarındadır. BU sertlikteki su ile yapılan yıkamalarda çeyrek veya yarım ölçek ANKARA SODAMATİK yeterlidir. 

ANKARA SODAMATİK deterjan ilave etmeden kullanılır mı?
ANKARA SODAMATİK deterjan ilave edilmeden yarım veya tam ölçek (suyun kirecine göre) makine haznesine bırakılarak yıkama yapılır. ANKARA SODAMATİK bileşimi doğaya en yakın bileşimden oluşmaktadır. Bu nedenle sadece ANKARA SODAMATİK kullanılarak yıkamalar yapılmasını öneriyoruz. ANKARA SODAMATİK ile yıkanan çamaşırlar deterjan kokmayacaktır. 

Çamaşır Makinesinde Neden Kireç Önleyici Kullanılmalıdır?
Şehir şebeke sularında kalsiyum, magnezyum ve demir iyonları gibi suyun sert olmasına sebep olan iyonlar mevcuttur. Bu iyonların miktarı şehirden şehire miktar bakımından farklılık gösterse de Türkiye genelinde bütün şehir şebeke sularında bu iyonlardan ötürü sertlik vardır. Çamaşır makinesi çalışmaya başladığı andan itibaren rezistans ısınmaya başlar eğer makinede kireç önleyici kullanılmamışsa rezistansa kireç taşları yapışmaya başlayacaktır. Daha önemlisi kireç önleyici kullanılan yıkamalarda su yumuşatıldığı için kaliteli ve temiz yıkama olacaktır. Buda çamaşırların temiz ve beyaz olmasını sağlayacaktır. Çamaşır makinesinde bulunan parçalar arasında kireç taşlarından direk etkilenen rezistanstır. Dolaylı olarak etkilenen rezistansın ısıtma gücünün azalmasından ötürü elektronik parçalardır. 

ANKARA SODAMATİK sadece kireç önleyici midir?
ANKARA SODAMATİK iki özelliğe sahiptir. Çamaşır makinesini kirece karşı korur ve ilave olarak, bileşiminde bulunan beyazlatıcı, temizleyici ve çıkan kirleri tekrar çamaşır dokularına yapışmasını engelleyici ürün bileşimi ile mükemmel beyazlık ve temizlik gücüne sahiptir. 

Çok Kirli ve Lekeli Çamaşırlarda ANKARA SODAMATİK Nasıl Kullanılmalıdır?
Çok kirli ve lekeli çamaşırlarda renklileri 1 saat, beyazları 3 saat önceden 1 ölçek ANKARA SODAMATİK’li sıcak suda bekletip sonra makinenizde yıkayınız. 

ANKARA SODAMATİK Renkli Çamaşırlara Zarar Verir Mi?
ANKARA SODAMATİK hem renkliler hem de beyazlar için mükemmel temizleme özelliğine sahiptir. ANKARA SODAMATİK içeriğindeki bileşimi renkli çamaşırlara hiçbir zarar vermeden mükemmel temizlik sağlar. 

ANKARA SODAMATİK Bebek Çamaşırlarını Yıkamada Kullanılır Mı?
Bebek cildi ve hassas ciltler için kullanılan çamaşırların yıkanmasında güvenle kullanılır. ANKARA SODAMATİK ile yapılan yıkamaların sonucu kaliteli ve hijyenik olacaktır. Sadece yarım ölçek kadar ANKARA SODAMATİK başka deterjan v.s. eklemeden makine haznesine bırakılarak yıkama yapılmalı.

ANKARA SODAMATİK BULAŞIK MAKİNESİNDE KULLANILIRMI?
Bulaşık makinesi deterjan haznesine yarım çay bardağı kadar ANKARA SODAMATİK bırakılarak yıkama yapılabilir. ANKARA SODAMATİK dışında tuz, parlatıcı vs. hiçbir ilave yapılmasını önermiyoruz. Yıkama sonucunun mükemmel olduğu görülecektir. Yumurtalı bulaşıkları 60 derece ve üstü sıcaklıkta yıkanmasını öneriyoruz , düşük ısılarda koku kalabilir.