TÜKETİCİ KÖŞESİ

ANKARA SODAMATİK Nedir?

ANKARA SODAMATİK, doğaya yakın kimyasallardan oluşan bileşime sahip, kaliteli çamaşır ve tül perde yıkayıcı olup, Kireç önleyici ve oksijen bazlı beyazlatıcı özelliği olan mükemmel bir ürünün MARKA ADIDIR. 

ANKARA SODAMATİK Kullanma Şekli Nasıldır?
ANKARA SODAMATİK ile yapılan yıkamalarda bulunulan İl, İlçe, Köy sularının kireç oranına göre miktar ayarlanmalıdır. Örneğin; Ankara şehir şebeke suyu 9-12 Fransız Sertlik Derecesi civarındadır. BU sertlikteki su ile yapılan yıkamalarda çamaşırların veya tül perdelerin kirliliğine göre çeyrek veya yarım ölçek ANKARA SODAMATİK yeterlidir. 

ANKARA SODAMATİK Deterjan İlave Etmeden Kullanılır mı?
ANKARA SODAMATİK deterjan ilave edilmeden yarım veya tam ölçek (suyun kirecine göre) makine haznesine bırakılarak yıkama yapılır. ANKARA SODAMATİK bileşimi doğaya en yakın bileşimden oluşmaktadır. Bu nedenle sadece ANKARA SODAMATİK kullanılarak yıkamalar yapılmasını öneriyoruz. ANKARA SODAMATİK ile yıkanan çamaşırlar veya tül perdeler hijyenik pırıl pırıl, tertemiz olacaktır. 

Çamaşır Makinesinde Neden Kireç Önleyici Kullanılmalıdır?
Şehir şebeke sularında kalsiyum, magnezyum ve demir iyonları gibi suyun sert olmasına sebep olan iyonlar mevcuttur. Bu iyonların miktarı şehirden şehire miktar bakımından farklılık gösterse de Türkiye genelinde bütün şehir şebeke sularında bu iyonlardan ötürü kireç vardır. Çamaşır makinesi çalışmaya başladığı andan itibaren rezistans ısınmaya başlar eğer makinede kireç önleyici kullanılmamışsa rezistansa kireç taşları yapışmaya başlayacaktır. Daha önemlisi kireç önleyici kullanılan yıkamalarda su yumuşatıldığı için kaliteli ve temiz yıkama olacaktır. Buda çamaşırların temiz ve beyaz olmasını sağlayacaktır. Kireci sıfırlanmış yıkama suyunun temizleme gücü kireçli suya göre kıyaslanamayacak kadar yüksektir. Çamaşır makinesinde bulunan parçalar arasında kireç taşlarından direk etkilenen rezistanstır. Dolaylı olarak etkilenen rezistansın ısıtma gücünün azalmasından ötürü elektronik parçalardır. 

ANKARA SODAMATİK Sadece Kireç Önleyici Midir?
ANKARA SODAMATİK iki özelliğe sahiptir. Çamaşır makinesini kirece karşı korur ve ilave olarak, bileşiminde bulunan oksijen bazlı beyazlatıcı, temizleyici ve çıkan kirleri tekrar çamaşır dokularına yapışmasını engelleyici ürün bileşimi ile mükemmel beyazlık ve temizlik gücüne sahiptir. 

Çok Kirli ve Lekeli Çamaşırlarda ANKARA SODAMATİK Nasıl Kullanılmalıdır?
Çok kirli ve lekeli çamaşırlarda renklileri 1 saat, beyazları 3 saat önceden 1 ölçek ANKARA SODAMATİK’li sıcak suda bekletip sonra makinenizde yıkayınız. 

ANKARA SODAMATİK Renkli Çamaşırlarda Kullanılır Mı?
ANKARA SODAMATİK hem renkliler hem de beyazlar için mükemmel temizleme özelliğine sahiptir. ANKARA SODAMATİK içeriğindeki bileşimi ile renkli çamaşırların renk tonlarını değiştirmeden yıkama yapar. 

ANKARA SODAMATİK Bebek Çamaşırlarını Yıkamada Kullanılır Mı?
Bebek cildi ve hassas ciltler için kullanılan çamaşırların yıkanmasında özellikle öneriyoruz. Zira çamaşır dokularında alerjik durum oluşturacak kalıntı bırakmaz. ANKARA SODAMATİK ile yapılan yıkamaların sonucu kaliteli ve hijyenik olacaktır. Sadece yarım ölçek kadar ANKARA SODAMATİK başka deterjan v.s. eklemeden makine haznesine bırakılarak yıkama yapılmalı.


ANKARA SODAMATİK Yün Yıkamada Kullanılır Mı?

Anadolumuz’da  yün kullanma kültürü geleneksel olarak halen değerli varlığını korumaktadır. Yün yıkama Haziran ayı ile başlar Eylül’e kadar devam eder. Yünler ANKARA SODAMATİK ile yıkandığında pırıl pırıl tertemiz olmaktadır. Ankara’dan Tokat’a Sivas’tan Erzurum’a kadar ANKARA SODAMATİK kullanılarak yün yıkamalar yapılmaktadır, Yünlerin yıkama sonucu mükemmel olmaktadır. Tüketicilerimize doğru tercihlerinden ötürü teşekkür ederiz.